‘Sarı Yelekliler’den ilginç eylem

Fransa’da geçtiğimiz hafta akaryakıt fiyatlarına yapılacak zamların protestosu ile başlayan ‘Sarı Yelekliler’ hareketi çığ büyüdü ve yüz binlerce Fransız sokaklara döküldü. Zaman zaman şiddet gösterilerine de sahne olan protestoda dikkat çeken eylemler de yaşandı.

Bunlardan biri de vergi dairesinin kapsına duvar örülmesiydi. Eylemciler, bir vergi dairesinin kapısını çimento ve tuğlalarla kapattı. Bugün Paris’te yeniden bir araya gelen  ‘Sarı Yelekliler’ bu kez de bir otoyol gişesini işgal edip geçişleri ücretsiz hale getirdi.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir