Mobing ile Mücadele Derneği’nden kararname çağrısı

Mobing ile Mücadele Derneği Yalova Temsilciliğinin açılışı için Yalova’ya gelen Mobing İle Mücadele Derneği Genel Başkanı İlhan İşman önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de çalışanlardan yüzde 40’nın mobinge maruz kaldığını iddia eden İşman, “Türkiye’de çalışma nüfusunun yüzde 40’ı mobinge maruz kalıyor. Türkiye genelindeki çalışanlara bakıldığında bu rakam 9 milyon 600 bin kişiye tekabül ediyor. Bu kişiler yaşadıkları psikolojik rahatsızlıklardan ve yapılan baskılardan dolayı zaten işlerini yapamaz durumdalar.” dedi.

“YENİ BİR KARARNAME ELZEMDER”

Bunun ciddi bir millî sermaye kaybı olduğunu söyleyen İşman, “Bu yüzden ciddi bir iş gücü kaybı söz konusu. Avrupa’ya baktığımızda mobing ile ilgili müstakil kanunlar var. Mobingin tarifi yapılmış, bununla ilgili cezalar var. Ama Türkiye’de bu sistemi henüz kuramadık. Bu sistemde maalesef şikayetçi olduğunuz kişinin önüne şikayetiniz konuyor. Sistemin bu şekilde sürdürülebilirliği mümkün değil. Gerekli tedbirlerin alınması lazım. Ülkede mobingle mücadele kararnamesi vardı. Yeni hükümet sistemi ile birlikte bu kararname de geçmişte kaldı. Bu durumu düzenleyecek yeni bir kararnamenin cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanması elzemdir” açıklamasında bulundu.

İHA

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir