İBB adayı olacağı konuşulan İmamoğlu, iş insanlarıyla buluştu

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşulan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurucularından olduğu Trabzon İş Adamları ve Bürokratları Derneği üyeleriyle buluştu.

İBB adaylığına kesin gözüyle bakılan Trabzonlu İmamoğlu, hemşehrileriyle hasret giderip, hatıra fotoğrafı çektirdi. Toplantıya derneğin üyelerinden CHP’nin Beşiktaş Belediye Başkanı aday adayı Merve Öztopaloğlu da katıldı.

Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği olarak Beylikdüzü Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldik. Bu toplantıyı tertip eden Dernek Başkanımız Yaşar Aşçıoğlu’na ve katılımlarından dolayı Sn. Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederim. pic.twitter.com/f9CTkVSGyp

— Merve Öztopaloğlu (@MrvOztopaloglu) 8 Aralık 2018

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir