Hadi İpucu Sorusu (21 Ekim 20.30): Ghost Müzikali’nin Türkiye’deki adı nedir?

Hadi yarışması bu akşam yarışmacıların genel kültürünü zenginleştirecek bir soru sordu. 1990’lı yıllarda Hollywood’un en çok ses getiren filmlerinden biri olan Ghost filmi müzikale uyarlandı ve Türkiye’de sanatseverlerle buluşuyor. Peki Ghost Müzikali’nin Türkiye’deki adı nedir? Ghost Müzikali’nin Türkiye’deki HAYALET’tir.

GHOST MÜZİKALİ TÜRKİYE’DE

Başrollerinde Patrick Swayze, Demi Moore, Tony Goldwyn ve Whoopi Goldberg bulunur. Senaryosunu Bruce Joel Rubin, yönetmenliğini Jerry Zucker yaptığı film, 21.000.000 dolar bir bütçe ile hazırlanarak 505.702.588 dolar hasılat elde ederek bir gişe başarısı göstermiştir.

Sam ve Molly birbirlerini çok seven bir çifttir. Yeni bir apartmana taşınan çift, yolda serseriler tarafından saldırıya uğrar ve Sam kavga sırasında öldürülür. Ancak Sam bir hayalet olarak yaşamayı sürdürür ve sevgilisini tehlikelerden uzak tutmak ve kendi ölümünü planlayanları bulmak için işin inceliklerini öğrenmeye başlar. Bu arada insanlarla bir falcı aracılığıyla iletişim kurmayı başaran Sam, adım adım öteki dünyaya ilerlerken Molly’e daha çok aşık olmaktan kendisini alamaz.

İLGİLİ HABERGhost, İstanbul'daki ilk temsilinde ayakta alkışlandıGhost, İstanbul'daki ilk temsilinde ayakta alkışlandı

2011 yılında Manchester Opera House’da prömiyerini yapan Ghost Müzikali’nin yönetmenliğini Matthew Warchus, başrollerini ise Richard Fleeshman ve Caissie Levy üstleniyor. Görsel efektleriyle övülen prodüksiyon 2012’de Broadway’de sergilendi. Müzikal, bugüne kadar 3 Tony ödülüne aday gösterildi ve birçok ödülün sahibi oldu. Ekip, Birleşik Krallık turu sonrasında uluslararası turnesiyle İstanbul’a uğruyor.

İLGİLİ HABERGhost'un müzikalinde başrol oynayan Niall Sheehy: Çok heyecanlıyımGhost'un müzikalinde başrol oynayan Niall Sheehy: Çok heyecanlıyım ._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir