Erzurumspor – Beşiktaş CANLI: 1-1

53’GOOOLL!! Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ricardo Quaresma ceza sahası içine ortasını yapıyor. Ön direkte bu topa hareketlenen Gökhan Gönül rakibinin üzerinden vuruşunu yapıyor ve topu ağlarla buluşturuyor. Beşiktaş, Gökhan Gönül’ün golüyle 1-1’lik beraberliği yakalıyor.

53’Kaleyi cepheden gören noktadan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Ricardo Quaresma ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu kaleci Hakan Canbazoğlu kornere gönderiyor.

52’Savunma oyuncularının uzaklaştırmaya çalıştığı topla buluşan Gary Medel uzaklardan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri dönüyor.

46’Hakem Ümit Öztürk ikinci yarıyı başlatan düdüğünü çalıyor. İkinci yarı Beşiktaş’lı oyuncuların vuruşuyla başlıyor.

45’Hakem Ümit Öztürk ilk yarıyı bitiren düdüğünü çalıyor. BŞB Erzurumspor 1-0’lık skor ile soyunma odasına galip giden taraf oluyor.

45’Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ricardo Quaresma ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top savunma oyuncuları tarafından uzaklaştırılıyor.

45’Domagoj Vida’nın yaptığı pas hatasında topla buluşan Ridge Munsy ceza sahası içi sağ çaprazdan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kaleye paralel gidiyor ve dışarı çıkıyor.

45’İlk yarının sonuna en az 2 dakikalık oynanmamış süre ekleniyor.

44’Orta alandan atılan pasa hareketlenen Gilles Sunu sağ kanatta ofsaytta kalıyor.

42’Sağ kanattan gelişen atakta ceza sahası içinde topla buluşan Alvaro Negredo kısa pasını Ricardo Quaresma’ya gönderiyor. Ricardo Quaresma bu topu soluna çekip kaleye şutunu çekiyor ancak bu top Hakan Canbazoğlu’nun kontrolünde kalıyor.

40’Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ricardo Quaresma ceza sahası içine ortasını yapıyor. Arka direkte bu topa hareketlenen Domagoj Vida’dan seken top taça gidiyor.

37’Beşiktaş ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Oğuzhan Özyakup çıkıyor ve yerini Caner Erkin’e bırakıyor.

34’Sol kanattan gelişen atakta aldığı uzun pasla topla ilerleyen Emrah Başsan ceza sahası içine giriyor ve şutunu çekiyor. Bu topu Tolga Zengin tokatla uzaklaştırıyor. Havalanan topu takip eden Taylan Antalyalı penaltı noktasının hemen solunda kontrol edip vuruşunu yapıyor ancak bu top yandan dışarı çıkıyor.

33’Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Özer Hurmacı ceza sahası içine girip altıpas önüne pasını çıkartıyor ancak bu topa Gökhan Gönül müdahale ediyor.

33’Sağ kanatta Gökhan Gönül’ün taç atışıyla topla buluşan Ryan Babel ceza sahası dışı sağ çaprazdan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kaleci Hakan Canbazoğlu’nun kontrolünde kalıyor.

31’Kısa pasla topla buluşan Jasmin Scuk kaleyi cepheden gören uzak noktadan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top üst direğe çarpıp oyun alanına geri dönüyor.

30’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Taylan Antalyalı ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu ön direkte Alvaro Negredo kafa ile karşılıyor ve tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

27’Sol kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Emrah Başsan ceza sahası içine topla katediyor. Korner çizgisine yakın bölgeden topu altıpas önüne çıkartmak istiyor ancak bu topu araya giren savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

24’Sağ kanattan kullanılan taç atışı sonrasında topla buluşan Ricardo Quaresma korner çizgisine inip ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top direkt dışarı çıkıyor.

20’Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Ricardo Quaresma ceza sahası içine ortasını yapıyor. Ryan Babel’in arkaya aşırttığı topa hareketlenen Alvaro Negredo ofsaytta kalıyor.

19’Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Ridge Munsy ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak ön direkte Tolga Zengin bu topu kontrol ediyor.

18’Atılan geri pası uzun vuruşla Tolga Zengin uzaklaştırmaya çalışıyor. Bu top Gilles Sunu’ya çarpıyor ve dışarı çıkıyor.

16’GOOOLL!! Ard arda kazanılan köşe vuruşu sonrasında sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Emrah Başsan ceza sahası içine ortasını yapıyor. Ön direkten kafa ile uzaklaştırılmaya çalışılan topu arka direkte Ryan Babel kontrol edip uzaklaştırmaya çalışıyor. Bu top kısa düşüyor. Kısa düşen topu takip eden Jasmin Scuk penaltı noktasının hemen gerisinden kaleye şutunu çekiyor ve topu ağlarla buluşturuyor. BŞB Erzurumspor, Jasmin Scuk’un golüyle 1-0 öne geçiyor.

14’Uzaklaştırılmaya çalışılan topla buluşan Hakan Arslan sol kanattan kaleye aşırtma bir vuruş yapıyor ancak bu topu kaleci Tolga Zengin kornere tokatlıyor.

14’Sol kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Emrah Başsan ceza sahası içine girip kaleye şutunu çekiyor ancak bu top Domagoj Vida’dan geri dönüyor.

13’Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Emrah Başsan ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top diğer kanattan taça çıkıyor.

10’Sağ kanattan gelişen atakta seken topla buluşan Özer Hurmacı kaleye şutunu çekmek istiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri dönüyor.

8’Sağ kanattan gelişen atakta kısa pasla topla buluşan Ricardo Quaresma ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top kaleci Hakan Canbazoğlu’nun kontrolünde kalıyor.

2’Sağ kanattan gelişen atakta Özer Hurmacı’nın ceza sahası içine çevirdiği top Emrah Başsan’dan sekiyor. Seken topa hareketlenen Ridge Munsy vuruşunu yapıyor ancak bu zayıf bir vuruş oluyor ve kaleci Tolga Zengin’in kontrolünde kalıyor.

1’Hakem Ümit Öztürk maçı başlatan düdüğünü çalıyor. Maç BŞB Erzurumspor’lu oyuncuların vuruşuyla başlıyor.

Süper Lig’in ilk haftasında evinde Akhisarspor’u 2-1 mağlup eden Beşiktaş, Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşı karşıya geliyor. Erzurum Kazım Karabekir Stadı’nda saat 19.15’te başlayacak maçı hakem Ümit Öztürk yönetiyor.

İLK 11’LER

BŞB ERZURUMSPOR: Hakan, Tolga, Schwechlen, Lokman, Hakan Arslan, Taylan, Scuk, Özer Hurmacı, Emrah Başsan, Sunu, Munsy

BEŞİKTAŞ: Tolga, Gökhan, Pepe, Vida, Adriano, Necip, Medel, Oğuzhan, Babel, Quaresma, Negredo 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir