Dolar ne kadar oldu? (19.10.18)

Dolar/TL haftanın son gününe 5,63 seviyesinde başladı. Dolar/TL, bugün en düşük 5,6276, en yüksek 5,6480 seviyesini gördü. TCMB ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti yüzde 24,00 oldu.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Avrupa Birliği’nin borçlanmalar konusunda bütçe limitlerinin altını oymanın, zayıflatmanın refah getirdiğine dair bir kanıt olmadığını, ancak bu tür eylemlerin Euro Bölgesi’ndeki herkes için maliyetler yarattığının açık olduğunu söyledi.

Fed Başkan Yardımcısı Randall Quarles, Fed’in faiz artırımlarına devam etmesini desteklediğini, ancak verimliliğin yıllardır süren uyuşukluğu üzerinden atması halinde Fed’in para politikasını sıkılaştırmaya hazır olması gerektiğini de vurguladı.

Çin ekonomisinde büyüme 3. çeyrekte yüzde 6,5 ile 2009 global finansal krizinden bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi.

AB Komisyonu, İtaya Ekonomi Bakanı Giovanni Tria’ya bir mektup göndererek sunulan 2019 yılı bütçe tasarısının AB bütçe kurallarının ciddi bir ihlali olduğunu bildirdi.

Goldman Sachs ekonomistleri Fed’in 2019 yılı sonuna kadar 5 faiz artırımı daha yapacağı yönündeki beklentilerini değiştirmediler.

FOREKS

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir